Newly Admitted Members

contratulations
to all the newly admitted members. Wishing you the best in your careers.

LIST OF ASSOCIATE MEMBERS APPROVED AT THE EXECUTIVE COUNCIL MEETING OF 10TH SEPTEMBER, 2020

S/N OTHER NAMES SURNAME
1 ONYEMAECHI NWANGI
2 TONGSHANG DAVID SHERDUNG
3 TIMOTHY OLUWADAMILOJU AKINTUNDE
4 GIDEON UGBEDE ADAMA
5 HAJARA LARAI SULEIMAN
6 EMMANUEL AKINYEMI AKINTARO
7 CHIMAOBI CHIDIEBUBE ISRAEL EZEMA
8 EMMANUEL IKEMEFUNE KIKANME
9 MICHAEL ABIODUN ADETOYE
10 OLUWAYEMISI IMMACULATA EKONG
11 HELEN EVUARHERHE ADELEKE
12 ANN MUOPWUN KATYEN
13 KENNEDY EZENWUNE CHIEDOZIE MBAH
14 CHIMARA CLIVE OZICHI AJIEREN
15 ABIMBOLA OLUDARE FAJEMIROKUN
16 ADEBAYO HEZEKIAH AWOTUNDE
17 ADEBAYO MUQUADAS OSUNFOWORA
18 JOHN MISA AUDI
19 KEHINDE ALIU OSEIZA
20 OLUYEMISI OLUFUNMILAYO AWONIYI
21 KINGSLEY CHIKA OKEKE
22 UMAR MARU NAUMMA
23 TEMITOPE ADESOLA ATURUKA
24 ADEROPO MARK JOSEPH
25 OLASUNKANMI OLADIMEJI
26 EMMANUEL AGBU SIMAN
27 CLEMENT ADEDAPO TOKEDE
28 USMAN TYABO SALIHU
29 ABIOLA OLUKEMI AKANDE
30 DARE KAYODE ORIJA
31 TOYIN EMMANUEL POPOOLA
32 OLUSEYI SOLOMON ORENUGA
33 AUSTIN FREDRICK NDUKWE
34 CHIBUZOR JIDEOFOR OKOLI
35 TERSUR JONATHAN ITYOKOSO
36 BILIAMINU ABDULSALAM
37 IFEANYI MICHAEL NWUZOR
38 HAUWA IDRIS AUDU

LIST OF ASSOCIATE MEMBERS APPROVED AT THE EXECUTIVE COUNCIL MEETING OF 10TH SEPTEMBER, 2020

39 SAMUEL BOLAJI OLADIMEJI
40 CHUKWUEMEKA AMAECHI CHINWEZE
41 NURUDEEN BARAU SHEHU
42 YUSUF ABUBAKAR UMAR
43 ADAMU SAIDU ABUBAKAR
44 ISIAKA ADETOYE ODUWOYE
45 TEMIDAYO OLUWASEGUN ODENDE
46 TEMITOPE ABEL ILUPEJU
47 UBUKOWHO PATRICK WILLIAMS
48 ADEYEMI GIDEON AKINGBADE
49 OBIAGELI BOMA ONUGHA
50 IKENNA MICHAEL ONUORAH
51 NONSO CHINENYE IDEGWU
52 IBUKUNOLUWAPO ESTHER AWE
53 OLANREWAJU ADEWALE ADEOTI
54 JOEL AKINSANYA AJANI
55 SAMUEL CHISOM IWUAGWU
56 JOEL BABAWALE TAIWO
57 DAVID OLAOLU OGUNTUNDE
58 JESIMIEL UCHENDU NWANORO
59 OLUWAFEMI EBENEZER OJO
60 REMIGIUS EZEDIASO MUOGHARA
61 OHIKHOBO EMMANUEL ASSE
62 UCHENNA ANANAFE DUZE
63 MISBAHU ABDULLAHI HAMISU
64 MARYAM SEEMBER GBUM
65 CHUKWUDI OBIOMA AGUFOBI
66 OKENNA CHIOMA NWACHUKWU
67 PAUL EKANEM EKOTT
68 CHINWENDU ANGELINA ALAGO
69 OLUWATOSIN OLAJOMO FASUYI
70 IBRAHIM MAHMUD
71 BOLAJI TAJUDEEN ABDULRAHEEM
72 KAMIL ABDULKADIR MUAZU
73 SAMUEL AIKHOMO DAMISSAH
74 JOHN MORAKINYO ALADE
75 SOPURUCHI SAMUEL OBIEFUNA
76 CHISOM ALPHA EJABUKWA

LIST OF ASSOCIATE MEMBERS APPROVED AT THE EXECUTIVE COUNCIL MEETING OF 10TH SEPTEMBER, 2020

77 ZELUNJO BELUCHUKWU N. OKEKE
78 IFEANYI AZUKA OKOYE
79 CHUWANG JAMES JOHN
80 ADEWOLE RICHARD AWOKANDE
81 ONYEMA UCHECHUKWU HOWELLS-NWORIE
82 RUKEVWE RAPHAEL ONIOVOKUKOR
83 CHIDUBEM VICTOR OLISA
84 AYOKUNLE OGUNDUGBA
85 AWASHIMA KRISTEN ORKPHEH
86 CHRISTOPHER ILEANWA ABDUL
87 YETUNDE OLATUNBUSUN AINA
88 DIANA BABA GBEFWI
89 SADIQ IBRAHIM YAKASAI
90 ISMAEEL OTUOZE AUDU
91 IME EYO EFFANGA
92 HAMZA AHMED MORA
93 DAN NDATAIDI KOLO
94 BOGUSLAWA PRUCNAL-OGUNSOTE
95 KELECHI KINGSLEY OSUEKE
96 MOHAMMED AHMAD AHMAD
97 COLLINS DONKOR
98 MERA DAVID MAC-ETELI
99 MERRY NGUHER ANYAM
100 SARAFADEEN MAYOWA BELLO
101 NURUDDEEN YAHAYA ATIKA
102 MARY MWANRET DASAT
103 OJIUGO OKORONKWO
104 ISHAKU NAMARA NENGEL
105 HADIZA JENNIFER NENGEL
106 CARMY ADERONKE KHESTOSSEN

LIST OF GRADUATE MEMBERS APPROVED AT THE EXECUTIVE COUNCIL MEETING OF 10TH SEPTEMBER, 2020

S/N OTHER NAMES  SURNAME
1 EVBUOMWAN ROBINSON OSBERT
2 PWANEDO ALSON
3 ABDULHAFIZ ZUBAIRU
4 FARUQ ITOPA ZUBAIRU
5 ELIJAH OLUWASEYI ADEBAYO
6 SA’ADATU MADAKI DUNAMA
7 SEMIRAT UMORU
8 ZINART MUSA
9 MICHAEL AKINKUNBI AKINTOLA
10 ABUBAKAR MADA BELLO

LIST OF ARCHITECTURAL TECHNOLOGIST MEMBERS APPROVED AT THE EXECUTIVE COUNCIL MEETING OF 10TH SEPTEMBER, 2020

S/N OTHER NAMES SURNAME
1 AUGUSTINE FRIDAY OBASANMI
2 ADENIYI OLAYEMI OMOTOSHO
3 JONATHAN AKONJIE
4 OLUFUNKE OLASUNBO ALABI
5 OMOTOSHO ADEKUNLE AWODIBU
6 ABUBAKAR MUAZU NAGYA
7 SALIHU ALTINE
8 OLUFEMI OLOWO OSISAMI

LIST OF STUDENT MEMBERS APPROVED AT THE EXECUTIVE COUNCIL MEETING OF 10TH SEPTEMBER, 2020

S/N NAMES
1 KASAI NCHAI PATIENCE
2 YAKUBU HADIZA TSAMIYA
3 MIKAILA IMRANA
4 USMAN ZAKARIYYA
5 SHEHU AHMED MUHAMMAD
6 RUFAI FAITH OLUWATOSIN
7 HOSEA JUSTINA EMMANUEL
8 IDRIS MUHAMMED SISO
9 SHEHU BELLO
10 IDRIS WALIYULLAHI OMOTOLA
11 YISA GODWIN
12 ONUH DAVID EJEME
13 KOLBE JUSTIN JONATHAN
14 JIBOGUN EMMANUEL OLUWATOBI
15 AWYETU VIATNA YUSUF
16 GINI CHIDERA NKECHI
17 ISAH JAMILU SANI
18 ABUBAKAR NAIMA LADAN
19 LAWAL MARYAM
20 BELLO HINDATU USMAN
21 ALIYU YAHAYA
22 BUSARI ABDULAKEEM OLAWALE
23 BELLO ABBAS WARRA
24 ABUBAKAR MALAMI
25 UMAR ABUBAKAR
26 SABIU BELLO MUSA
27 RISKUWA FAROUK

Any query and observations noticed on this list should be communicated to the Honorary General Secretary on or before Wednesday 23rd September, 2020

Arc. Moradeke Okunrinboye, fnia

Honorary General Secretary

Share and Enjoy !

0Shares
0 0