New Admitted Members

contratulations
to all the newly admitted members. Wishing the best in your careers.
president-signature2
Arc. Tonye Oliver Braide, PNIA, FNIA
President

LIST OF APPROVED FULL MEMBERS AT THE COUNCIL MEETING HELD ON 12TH MAY, 2017 AT THE EKO HOTEL AND SUITES VICTORY ISLAND, LAGOS STATE

S/N Surname Other name
1 OPEBIYI OLUWAGBEMINIYI OLUWASEYI
2 UDEJIOFOR LINUS IKECHUKWU
3 DADA OLUWATOBI MAYOWA
4 FALOLA OLUWASEGUN ISAAC
5 OGUNSANWO DAMILOLA ABIOLA

LIST OF APPROVED ASSOCIATE MEMBERS AT THE COUNCIL MEETING HELD

ON 12TH MAY, 2017 AT THE EKO HOTEL AND SUITES VICTORY ISLAND,  LAGOS STATE

 

S/N Surname Other name
1 CHUWANG GYANG GAZU
2 OHIA ARTHUR CHIMA
3 OLAREWAJU OLUWATELEOLA OMOLADE
4 AMUSAN PETER OLUSEYI
5 OJO OPEYEMI TEMITOPE
6 NWOSU CHIJIOKE JOSEPH
7 JIMOH ESTHER EJENAVWOVWE TAWAKALIT
8 KWATU ABUBAKAR ABDULLAHI
9 TONADE OLAYIMIKA OLUMIDE OLALEKAN
10 OLENEME ITORO ESSIEN
11 KALEJAIYE IBRAHIM OPEYEMI
12 AKINDELE WOLE SABURI
13 KOLEOSHO MORAYO SIMISOLA
14 LAWANI FELIX
15 OMISORE FOLASAYO SIKEOYE
16 KUYE ISKILU AKANNI
17 THOMAS TOLA MOFIYIOLUWA
18 USMAN BUKAR WAKAWA
19 UMAR AMINU
20 NWABUETA UCHENNA CHIBUZOR UYAMRI
21 ATEBIJE ENYO’JO OTHNIEL
22 OLABODE JOSEPH OLUWATAYO
23 OLOHUNKOYA JANE IBIZUGBE
24 DAVOU MARK YOHANNA
25 MUHAMMED MUDASSIR LADAN
26 OLUKEMI OLANIYI JAJUDEEN
27 ABIAKAM EMMANUEL CHINAZO
28 AGBAYEWA AYOYINKA THERESA
29 MANKILIK MICHAEL WENG
30 AMEH JOSEPH ECHE
31 ACHU USHANG
32 ILO WINNIE NNEKA
33 FABOYE  SAMSON OLAOLUWA
34 ADIEZE NWABUGWU EMMANUEL
35 DIXON ONAOPEMIPO OLUBUKOLA
36 ALONGE OLUWABUNMI DEBORAH
37 ADEJUYITAN VICTORIA OLUWAFUNMI ADENIKE
38 THOMPSON OLUGBENGA OLUSEGUN
39 OHUNYON MICHAEL  ABUMERE
40 BANYE SAMUEL CHIBUEZE
41 AKPAN IFEYINWA
42 IDOWU BABATUNDE SAMUEL
43 AKPA BONIFACE AJAYI
44 AJUKWU GABRIEL ADIGWE
45 DALLAH AHMED IBRAHIM
46 BARDE FELIX UBA
47 JIGO DAGAMI MICHAEL
48 OLUWATAYO OLAYINKA IYADUNNI
49 OLUYOLE ABISOLA
50 DAUDU MARIAM FAITH
51 OKWARA NKECHINYERE GENEVIEVE
52 ADEH OSEMUDIAMEN STEPHEN
53 ADEPEJU ADEBUKOLA ADEBISI
54 AHMED  LAWAL
55 AMADI UGOCHINYERE CHINWENDU
56 ALEBIOSU  OLUWATONI ADEWALE
57 AHMAD JAAFAR GALI
58 ENEANYA NKEMDILIM CHUKWUEMEKA
59 BENU MONDAY LAZARUS
60 AKANDE ADEMOLA OYENIYI
61 OBROH OKE-OGHENE PATRICIA
62 ONIBON-OJE ABIOLA TEMITAYO

LIST OF APPROVED GRADUATE MEMBERS AT THE COUNCIL MEETING HELD

ON 12TH MAY, 2017 AT THE EKO HOTEL AND SUITES VICTORY ISLAND, 

LAGOS STATE

S/N Surname Other name
1 ORITSETINMEYIN IGBENE
2 JOSHUA ADEBISI
3 ILIYASU SADIQ AHMED
4 ADEMOLA MICHEAL BABALOLA
5 AUGUSTUS OGBADU EJIGA
6 IBRAHIM NURU YAKUBU

LIST OF APPROVED ARCHITECTURAL TECHNOLOGIST MEMBERS AT THE

COUNCIL MEETING HELD ON 12TH MAY, 2017 AT THE EKO HOTEL AND SUITES VICTORY ISLAND,  LAGOS STATE

S/N Surname Other name
1 SANI YUSUF
2 MUDASSIR MUHAMMED SABO

LIST OF APPROVED STUDENT MEMBERS AT THE COUNCIL MEETING HELD

ON 12TH MAY, 2017 AT THE EKO HOTEL AND SUITES VICTORY ISLAND,  LAGOS STATE

S/N Surname Other name
1 MOHAMMED OLAKUNLE

AREGBESOLA